Richard Fremund

Marcela Chmelařová

  • 2014
  • czech, english
  • w. 24 cm
  • Page count: 250
  • Graphics: Atelijeur Puuda
1,299 CZK

Shipping: Česká pošta, Česká pošta - doporučené psaní, do 2 kg, platba předem, PPL - balík, platba předem, PPL - platba na dobírku

Payment: cash on delivery, invoice

A painter, illustrator and graphic artist Richard Fremund would have turned 85 in 2014. At the end of the fifties and beginning of sixties of the 20th century, he was one of the most significant personalities of Prague‘s artistic scene but in comparison with his generational friends Robert Piesen, Mikuláš Medek or Libor Fára his name and work remains nearly forgotten.

Kniha, která se vám dostává do rukou, je první rozsáhlejší monografií podrobněji mapující dílo malíře, grafika, kreslíře a ilustrátora Richarda Fremunda. Jejím cílem je představit malířovu tvorbu v celé její rozmanitosti a šíři, především však s důrazem na to nejzajímavější a nejkvalitnější, co pod rukou umělce v průběhu dvou poválečných desetiletí vzniklo. V obrazové části jsou tedy zastoupena nejen ikonicky známá, méně známá i dosud nepublikovaná plátna, ale také ukázky z pozoruhodné kreslířské, grafické a ilustrátorské tvorby či filmového plakátu, kterým se už v době jejich vzniku dostalo vysokého ocenění.

More publications