Divadelní pouť

Václav Kotek, Jakub Krejčí, Karel Makonj a kol.

  • 2015
  • czech
  • h. 21 ✕ w. 23.5 cm
  • Page count: 252
  • Graphics: Atelijeur Puuda
499 CZK

Shipping: Česká pošta, Česká pošta - doporučené psaní, do 2 kg

Payment: cash on delivery, invoice

První knižní publikace o unikátním umělecko-společenském fenoménu Prahy a českého neoficiálního umění druhé poloviny 80. let 20. století.

V létě roku 1985 se uskutečnil na Střeleckém ostrově v Praze I. ročník Divadelní pouti, plenérové nabídky z velkého spektra divadelních žánrů s přesahy k hudbě, výtvarnému umění a happeningu. Letní Praha na sklonku minulého režimu měla nulovou kulturní nabídku a pod slogany "tradic staropražské poutiL se od tihoto roku každoročně v létě konalo jedinečné divadelní setkání mimů, klaunů, loutkářů, muzikantů, artistů a žonglérů, kteří v paralelní nabídce umožňovai prožít krásný podvečer na jindy pustém ostrově v centru města.

Setkali se zde skoro všichni ti, kteří ve druhé polovině 80. let odmítali angažmá v tzv. kamennýchdivadlech, motorem akce byli Václav Kotek, Jan Kratochvíl a loutkář Jakub Krejčí. Zastihli jsme zde i výtvarníka Pavla Beneše, režiséra Karla Makonje, Radima Vašinku s jeho kočovnou trupou, bratry Formany, Boba Klepla, Václava Koubka, Evu Holubovou, Pavla Kočího, Jiřího Reidingera a celou plejádu dalších samorostlých osobností tehdejší divadelní periferie a podzemí, umělců, kteří vesměs odmítli vábení tehdejší moci a rozpočtových kulturních institucí.

More publications