Doprovodné programy k výstavě Zdeněk Burian: Širým světem

Sdílejte:
  • 27. 2. 2019

K výstavě Zdeněk Burian: Širým světem je připravena široká škála doprovodných programů pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Pravidelné komentované prohlídky

Pravidelné komentované prohlídky jsou zahrnuty v ceně platné vstupenky a začínají ve vstupním sále výstavy. Místo na prohlídce není nutné rezervovat.

Třináct termínů pravidelných prohlídek nabízíme ve pondělních a sobotních termínech:

pondělky od 17.30 hodin

11. března - Rostislav Walica provede na téma "Zdeněk Burian a autoři jeho srdce - souznění na vlnách exotické dobrodružné romantiky"

25. března - výstavou provedou Ondřej Müller, programový ředitel nakladatelství Albatros a jeho host, Ondřej Neff, novinář a spisovatel

8. dubna - výstavou provede Vladimír Prokop, kurátor výstavy

22. dubna - výstavou provede Rostislav Walica

6. května - výstavou provede Jakub Sluka, kurátor výstavy

20. května - výstavou provedou Ondřej Müller, programový ředitel nakladatelství Albatros a jeho host, Ondřej Neff, novinář a spisovatel

3. června - výstavou provede Rostislav Walica

17. června - výstavou provede Rostislav Walica

soboty od 17.00 hodin

30. března - výstavou provede Jakub Sluka, kurátor výstavy

13. dubna - výstavou provede Rostislav Walica

27. dubna - výstavou provede Rostislav Walica

18. května - výstavou provede Rostislav Walica

8. června - výstavou provede Rostislav Walica

Pro další informace o přednášejících a tématech prohlídek sledujte facebookovou stránku výstavy, popřípadě přímo událost komentovaných prohlídek.

Programy pro školy

Jak vzniká kniha a jaké další profese vedle ilustrátora se na jejím vzniku podílejí?

Opravdu vypadal prehistorický svět mamutů a dalších úžasných zvířat tak, jak to vystihl Zdeněk Burian ve svých ilustracích?

Jaký byl život indiánů a dalších domorodých národů v různých koutech světa? Setkal se s nimi všemi ilustrátor osobně?

Ovlivnilo Burianovo ztvárnění Mauglího animovaný film Kniha džunglí ze studia Walta Disneyho?

Na tyto i spoustu dalších otázek vám může odpovědět průvodce na specializovaných prohlídkách pro školní skupiny, při kterých zábavnou formou zpřístupňuje mladším divákům Burianovo dílo a seznamuje je s mnoha zajímavými fakty.

Doprovodný program pro předem objednané školní skupiny je k platné vstupence zdarma. Cena vstupenky pro školní skupinu činí 100 Kč za každého studenta, pedagogický doprovod má vstup zdarma. Všechny prohlídky je nutné rezervovat e-mailem na adrese rezervace@retrogallery.cz.

Privátní prohlídky

Rádi byste si celou výstavu prošli s odborníkem na Burianovo dílo, a získali tak neobyčejný zážitek pro sebe, své přátele, rodinu či firmu? Můžeme vám ušít prohlídku přímo na míru, zcela podle vašich požadavků.

Kontaktujte nás na e-mailové adrese rezervace@retrogallery.cz.

Pracovní listy

Chystáte se k nám s dětskými návštěvníky? V tom případě by vaši prohlídku mohly zpestřit pracovní listy k výstavě Širým světem, které jsou plné zajímavých informací a zábavných úkolů. Pracovní listy je možné zakoupit v obchodě přímo v prostorách výstavy.

Mohlo by vás zajímat