Reference

 • Zdeněk Burian: Širým světem

  Zdeněk Burian: Širým světem

  4.2.2019

  Již od 7. března 2019 se můžete těšit na více než 200 děl malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana, které zaplní oba výstavní sály Obecního domu v Praze.

 • Vernisáž v Roztokách

  Vernisáž v Roztokách

  20.7.2018

  Včera v podvečer byla oficiálně zahájena výstava Zdeňka Buriana ve Středočeském muzeu v Roztokách, na které jsme spolupracovali. Nahlédněte v článku do galerie a nechte se zlákat k návštěvě.

 • Malá ochutnávka z díla Zdeňka Buriana v Roztokách

  Malá ochutnávka z díla Zdeňka Buriana v Roztokách

  10.7.2018

  Ve víru příprav na velkou událost Zdeňka Buriana v Obecním domě v roce 2019, se podílíme i na velmi zajímavé letní výstavě, která bude zahájena 19. července v 17 hodin ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Přijďte se podívat s celou rodinou a užijte si třeba  komentovanou prohlídku s kurátorem MgA. Jakubem Slukou či něco z činností připravených pro děti. Více informací v článku.

 • Tavík Šimon v Bretaňském Quimperu

  Tavík Šimon v Bretaňském Quimperu

  19.6.2018

  Naše obrazy cestují po světě! Jak viděl před více jak sto lety malíř František Tavík Šimon pláž v Concarneau, se mohou od minulé soboty přesvědčit návštěvníci Musée Départemental Breton ve bretaňském městě Quimper. Letošní sezóna je zde totiž zasvěcena českým umělcům.

 • Poslední víkend Retrospektivy Kamila Lhotáka!

  Poslední víkend Retrospektivy Kamila Lhotáka!

  20.4.2018

  Pokud jste ještě neměli příležitost zajít se podívat na naši výstavu, neotálejte. Lhotákova díla můžete vidět denně již jen do neděle 22. dubna a to každý den od 10 do 19 hodin.

 • Kurátorská prohlídka výstavy Kamil Lhoták

  Kurátorská prohlídka výstavy Kamil Lhoták

  27.3.2018

  Poslední kurátorská komentovaná prohlídka výstavy Kamil Lhoták: Retrospektiva se uskutčení již příští pondělí, 2. dubna. Více informací na facebookové stránce události.

 • Vydáváme novou publikaci

  Vydáváme novou publikaci

  13.3.2018

  Mimo katalogu k výstavě Kamila Lhotáka jsme vydali i novou publikaci o díle Zbyňka Sekala: knižní obálky - fotografie - skládané obrazy. K dostání je na našem eshopu.

 • Komentované prohlídky výstavy Kamil Lhoták

  Komentované prohlídky výstavy Kamil Lhoták

  5.3.2018

  Přijďte se dozvědět něco více o malíři Kamilu Lhotákovi na naše pravidelné komentované prohlídky pro veřejnost. Data a časy najdete v článku.

 • Ohlasy na výstavu v tisku

  Ohlasy na výstavu v tisku

  12.2.2018

  Výstava Kamila Lhotáka v Obecním domě v Praze zaujala i mnoho novinářů. Co a kde o ní napsali, se dozvíte v článku.

 • Výstava Kamila Lhotáka slavnostně zahájena

  Výstava Kamila Lhotáka slavnostně zahájena

  7.2.2018

  Od dnešního dne můžete navštívit v pražském Obecním domě velkolepou retrospektivu Kamila Lhotáka. Ochutnávku v podobě fotografií ze včerejší vernisáže si ale můžete v článku prohlédnout i z domova.

 • Kamil Lhoták v Obecním domě již brzy

  Kamil Lhoták v Obecním domě již brzy

  6.12.2017

  Za pouhé dva měsíce začíná naše dlouho očekávaná retrospektivní výstava Kamila Lhotáka v Obecním domě. Můžete se těšit na více jak 120 děl ze státních i soukromých sbírek, na díla dobře známá i nově objevená. Partnerem výstavy je Národní Galerie v Praze

 • S Vladimírem Kopeckým o výstavě v Litoměřicích

  S Vladimírem Kopeckým o výstavě v Litoměřicích

  13.7.2017

  Poslechněte si rozhovor Karla Oujezdského s Vladimírem Kopeckým o právě probíhající výstavě Něco třetího mezi chaosem a řádem v Severočeské galerii v Litoměřicích.

 • Nová výstava v Severočeské galerii v Litoměřicích

  Nová výstava v Severočeské galerii v Litoměřicích

  29.6.2017

  Pokud máte v plánu strávit část letních dnů v Litoměřicích, určitě nevynechte další z výstav, kterou jsme pro Vás v Severočeské galerii výtvarného umění připravili. Tentokrát se můžete těšit na průřez dílem Vladimíra Kopeckého, jak jej vidí Anna Fulíková.

 • Vernisáž Adolf Born: Jedinečný svět

  Vernisáž Adolf Born: Jedinečný svět

  9.5.2017

  Pokud jste nestihli navštívit vernisáž výstavy Adolf Born: Jedinečný svět, podívejte se teď s námi na několik fotografií z tohoto příjemného večera.

 • Zveme Vás na vernisáž!

  Zveme Vás na vernisáž!

  25.4.2017

  Již tento pátek, 28. dubna 2017, Vás rádi přivítáme na vernisáži výstavy Adolf Born: Jedinečný svět, která se uskuteční od 19h v Museu Kampa.

 • Fotografie z vernisáže a první ohlasy výstavy!

  Fotografie z vernisáže a první ohlasy výstavy!

  21.7.2015

  Přečtěte si si první ohlasy naší výstavy na stránkách MF Dnes, nahlédněte do jejího zákulisí v reportáži ČT art nebo si jen s námi ve fotografiích připomeňte teplý červencový večer v Museu Kampa, kdy jsme spolu s významnými osobnostmi výstavu zahajovali.

 • Zahajujeme výstavu Kamila Lhotáka - Sic itur ad as

  Zahajujeme výstavu Kamila Lhotáka - Sic itur ad as

  15.7.2015

  Srdečně zveme na zahájení výstavy Kamil Lhoták: Sic itur ad astra, které se koná již zítra, 16.7. od 19:00 v Museu Kampa.

 • Slavíme druhé místo!

  Slavíme druhé místo!

  23.4.2015

  Retro Gallery včera získalo druhé místo ve své kategorii soutěže o Nejkrásnější knihu roku 2014, za monografickou publikaci Vladimíra Kopeckého: Bouře a klid. Ta je u této příležitosti zlevněna na 1299 Kč!

 • Divácký úspěch výstavy Zdeňka Buriana v Museu Kamp

  Divácký úspěch výstavy Zdeňka Buriana v Museu Kamp

  20.3.2015

  Krátce před polovinou února se na pokladně Musea Kampa začaly tvořit fronty. Důvod byl prostý - již 15.2. jsme s úspěchem uzavřeli výstavu Zdeňka Buriana: Až na konec světa.

 • Vernisáž výstavy Richard Fremund na Kampě

  Vernisáž výstavy Richard Fremund na Kampě

  18.9.2014

  Ve čtvrtek 18. září byla v Museu Kampa zahájena výstava malíře Richarda Fremunda (1928 – 1969).

 • Zdeněk Burian v Galerii Mona Lisa, Olomouc

  Zdeněk Burian v Galerii Mona Lisa, Olomouc

  29.3.2014

  Mezi 25. únorem a 29. březnem se uskutečnila výstava ilustrací Zdeňka Buriana ze sbírky Retro Gallery v galerii Mona Lisa v Olomouci.

 • Z. Burian v Litoměřické galerii výtvarného umění

  Z. Burian v Litoměřické galerii výtvarného umění

  18.2.2014

  Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích vystavila ve dnech 29. 11. 2013 až 2. 2. 2014 díla českého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. Na výstavě se podílela také Retro Gallery.

 • Zdeněk Burian v Muzeu Karlovy Vary

  Zdeněk Burian v Muzeu Karlovy Vary

  4.9.2013

  Mezi 4. září a 27. říjnem 2013 vystavilo Muzeum Karlovy Vary ve spolupráci s Retro Gallery rozsáhlý soubor kvašů a olejomaleb malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. Výstava s názvem „Na vlně dobrodružství“ představila na sto padesát Burianových ilustrací k dobrodružným románům Jacka Londona, Karla Maye, Arthura Ransoma a Julese Verna.

 • Zdeněk Burian v Příbramském Ernestinu

  Zdeněk Burian v Příbramském Ernestinu

  14.6.2013

  Galerie Františka Drtikola a Retro Gallery představily v prostorách Příbramského Zámečku – Ernestina ve dnech 14. června až 11. Srpna 2013 výstavu unikátního souboru ilustrací Zdeňka Buriana. K vidění tu byla reprezentativní kolekce více než šesti desítek originálních kvašových ilustrací vznikajících jako výtvarný doprovod pro romány významných spisovatelů, mezi nimiž jsou např. Arthur Ransome, Karel May, Jules Verne, Jack London, Vladimír Afanasjevič Obručev, Rudyard Kipling, Josef Augusta, E. S. Vráz, František Běhounek, Karel Hloucha, Valdo Fleming a další.

 • Zdeněk Burian v Obecním domě v Praze

  Zdeněk Burian v Obecním domě v Praze

  12.2.2013

  Ve dnech 12. února až 19. března 2013 proběhla v Obecním domě, ve spolupráci s Retro Gallery výstava kvašů a olejomaleb malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. Výstava s názvem „Na vlně dobrodružství“ představila na sto padesát Burianových ilustrací k široké škále dobrodružných románů, od děl Jacka Londona, přes Karla Maye nebo Arthura Ransoma, po Julese Verna.

 • Zdeněk Burian v domě u Jonáše v Pardubicích

  Zdeněk Burian v domě u Jonáše v Pardubicích

  20.6.2012

  V prostorách domu u Jonáše Východočeské galerie v Pardubicích proběhla mezi 20. červnem a 2. zářím 2012 ve spolupráci s Galerií Retro výstava unikátního souboru ilustračních kvašů Zdeňka Buriana. Rozsáhlá letní výstava s názvem „Výpravy za dobrodružstvím“ měla za cíl představit Zdeňka Buriana jako klasika dobrodružného žánru a virtuózního ilustrátora cestopisných námětů. Jednalo se o vůbec první výstavu Burianových ilustračních prací v tomto rozsahu.

  Autory výstavy byli Marcela Chmelová a Jakub Sluka.

Facebook


kontakty

Retro Gallery

tel.:  +420 602 200 928

        +420 702 131 673

e-mail: info@retrogallery.cz

VHS převod, Digitalizace | Prodej vířivek. Vířivka na zahradu a vířivé vany do domu. |