Katalog k výstavě umění 60. let

Katalog k výstavě umění 60. let
  19.01.2017

  Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy Příliš mnoho zubůČeské a slovenské umění šedesátých let ze sbírky Galerie Zlatá husa a Musea Kampa, která proběhne v pátek 27.1.2017 v Museu Kampa.

  Retro Gallery k této výstavě vydává výpravný katalog, který bude k nahlédnutí i zakoupení v muzejním obchodu v Sovových mlýnech, u nás v e-shopu a u dobrých knihkupců.

   

  "Šedesátá léta 20. století patří k nejsilnějším obdobím československého umění 20. století – ve šťastné shodě se zde protnuly příznivé politické a společenské okolnosti, které umožnily vystoupení mladých tvůrčích osobnosti, předchozím stalinistickým obdobím potlačovaných – tato neuvěřitelná energie se odrazila jak v dobové literatuře, filmu, hudbě i výtvarném umění. Výstava, jejíž titul je inspirován jedním z dosud neznámých obrazů Eduarda Ovčáčka, zobrazující hlavu s příliš mnoha zuby (jakoby všeho, zejména koncem šedesátých let, bylo opravdu příliš), představí všechny klíčové autory té doby: Václava Boštíka, Stanislava Kolíbala, Adrienu Šimotovou, Milana Knížáka a řadu dalších."  Helena Musilová, kurátorka  Facebook


  kontakty

  Retro Gallery

  tel.:  +420 602 200 928

          +420 702 131 673

  e-mail: info@retrogallery.cz

  VHS převod, Digitalizace | Prodej vířivek. Vířivka na zahradu a vířivé vany do domu. |