Tavík Šimon v Bretaňském Quimperu

Tavík Šimon v Bretaňském Quimperu
  12.07.2018

  Naše obrazy cestují po světě! Jak viděl před více jak sto lety malíř František Tavík Šimon pláž v Concarneau, se mohou od minulé soboty přesvědčit návštěvníci Musée Départemental Breton ve bretaňském městě Quimper. Letošní sezóna je zde totiž zasvěcena českým umělcům.

   

  Mapování působení českých umělců v Bretani je součástí rozsáhlého projektu, který v předchozích letech objevoval umělce polské či rumunské. Tento rok má heslo #saisontcheque a Musée Départemental Breton představuje ve spolupráci s českou Národní galerií obrazy ze státních i soukromých sbírek, mezi které patří i Retro Gallery. Obraz Pláž v Concarneau doplňuje ostatní bretonské výjevy zachycené v průběhu druhé poloviny 19. a počátku 20. století malíři Jaroslavem Čermákem, Soběslavem Pinkasem, Alfonsem Muchou, Janem Zrzavým či Toyen.

   

  Pokud máte v plánu strávit letní dovolenou v Bretani, zastavte se určitě v Quimperských muzejích. Kromě českých malířů v Musée Départemental Breton si nenechte ujít ani expozici sousedního Musée des Beaux-Arts de Quimper, které vystavuje v kontextu ostatních velkých jmen francouzského malířství obraz Bonjour, monsieur Gaugin, zapůjčený Národní Galerií v Praze.

   

  Pokud ale cestu do Bretaně toto léto nemáte, můžete se těšit na českou verzi zmíněné výstavy, která nabídne tento podzim v režii Národní galerie ještě velkorysejší pojetí české stopy na severozápadě Francie.  Facebook


  kontakty

  Retro Gallery

  tel.:  +420 602 200 928

          +420 702 131 673

  e-mail: info@retrogallery.cz

  VHS převod, Digitalizace | Prodej vířivek. Vířivka na zahradu a vířivé vany do domu. |