Připravovaná výstava Adolfa Borna v Museu Kampa

Připravovaná výstava Adolfa Borna v Museu Kampa
  24.02.2017

  Museum Kampa připravuje retrospektivní výstavu Adolfa Borna, k níž Retro Gallery vydává  výpravný katalog. Výstava bude probíhat od 28.4. do 31.7. 2017 v Museu Kampa.

   

  Výstava v Museu Kampa je první rozsáhlou posmrtnou přehlídkou věnovanou dílu mezinárodně uznávaného výtvarného umělce Adolfa Borna, který zemřel v roce 2016 ve věku pětaosmdesáti let. Adolf Born úspěšně zasáhl do celé řady oborů, exceloval v kresleném humoru, ilustraci knih, animovaném a loutkovém filmu, scénografií či kostýmní tvorbě. Proslulé jsou také jeho volné akvarely, pastely či litografie, linoryty, lepty a další grafické techniky. Dílo Adolfa Borna je natolik rozsáhlé a komplexní, že zasáhlo všechny věkové kategorie, znají je děti stejně jako dospělí, překračuje nejenom generace, ale se stejnou samozřejmostí oslovuje diváky z různých kulturních oblastí. 

  Adolf Born je z hlediska tvůrčího dosahu a vlivu osobností srovnatelnou snad jen s Josefem Ladou. Vytvořil svébytný svět, který je zabydlen nevídanými zvířaty, roztodivnými bytostmi stejně jako historickými osobnostmi, je to svět důvěrně známý i exotický, vonící dálkami, svět prostoupený jinotajnými příběhy, úsměvy a humornou nadsázkou. Každý jeden obraz promlouvá v několika rovinách a je precizně komponován. Jeho styl je natolik příznačný, že jej každý – a nejenom znalec umění – snadno rozpozná mezi jinými. Born je nezaměnitelná značka a garance autentičnosti.

     Facebook


  kontakty

  Retro Gallery

  tel.:  +420 602 200 928

          +420 702 131 673

  e-mail: info@retrogallery.cz

  VHS převod, Digitalizace | Prodej vířivek. Vířivka na zahradu a vířivé vany do domu. |